לימוד שחייה לילדים בקריית אונו

שיטת עולם המים ללימוד שחייה לילדים: WEST

ישנן המון שיטות ללימוד שחייה בארץ ובעולם. יש המלמדים קודם כל חתירה, יש המלמדים בתחילה חזה, יש המלמדים גם שחיית גב . ישנם אף שאומרים  שניתן ללמוד שחייה רק מגיל 6 ......

"עולם המים", לאחר שנים של ניסיון בלימוד שחייה ומניסיונם של למעלה מ- 100 מדריכי שחייה ומטפלים במים, מתמחה בהבנת הילד, בהבנת התנועה, הקואורדינציה ובהתאם לתקופה הטכנולוגית שכולנו חווים (סמארטפון, מחשב, אייפד, אייפד וכד'), פיתח טכניקת שחייה ייחודית שעונה על הצורך של כל ילד וילד.

אנו יודעים לתת מענה מצד אחד לילד החזק, האתלטי, הקואורדינטיבי, הקשוב, זה שקולט תוך דקה הכל, ומצד שני, לילד עם המכנה המשותף הנמוך ביותר, והכוונה היא לילד עם בעיית קשב וריכוז, היפראקטיביות, חולשת שרירים, בעיות קואורדינציה, פחדים ועוד....

אז איך זה אפשרי ללמד באותה צורה שני ילדים כל כך שונים ומהם אבני הדרך של השיטה...

  1. עבודה מהקל אל הכבד - אנו נלמד ונכוון את הילד החל מתנועה קואורדינטיבית קלה לילדים פחות חזקים ועד לתנועה מורכבת.
  2. קודם מאריכים ורק אז מחזקים - בעולם המים אנו מאריכים את השריר, במיוחד את אזור חגורת הכתפיים ואז השריר נבנה במהירות כפולה, הנשימה נפתחת והתנועות בשלב יותר מאוחר מדויקות יותר.
  3. עבודה עם סנפירים על קו זרימה - או כפי שמאמנים בכירים בארה"ב אומרים: Stream line  and more stream line. הכוונה היא שלפני שנלמד כיצד לבצע תנועות במים, צריך לראות שהגוף ישר במים, לא עולה ולא יורד, לא זז ימינה ולא שמאלה. כך נבנה סגנון נכון ושריר ארוך.
  4. נתחיל בשחיית חזה - רק אחרי שילד שוחה 25 מ' עם סנפירים והידיים בתנועת חץ, מתחילים ללמד שחיית חזה. הסנפירים עובדים על גמישות ואלסטיות של כף הרגל, בונים את הבסיס של החתירה והגב, מאריכים את השרירים ברגליים ובונים יציבה ויתר מאוחר גם מאפשרים לרוץ ולרכב יותר מהר.
  5. הצבת מטרות – אנו מציבים לילד מטרות מדידות הנכתבות לתקופה של שלושה חודשים קדימה ונבדקות אחת לחודש.. בעולם המים,  אנחנו בונים לכל ילד וילד מטרות מדויקות: מה יקרה היום? מה צריך לחזק? ואיך לקדם את הילד בצורה הכי טובה ומהירה.

*** שיטת עולם המים מכירה בעובדה כי אנו חיים בעידן בו הילדים משחקים חלק ניכר מהזמן מול מסכים, מה שמוביל לכך שילדים רבים סובלים מבעיות קשב ו-70% מהילדים חלשים בחגורת כתפיים. כשהנתונים הם כל כך קשים, חייבים דרך קלה, מובנת ועם המון משחקים על מנת להגיע לכל ילד וילד בכל רמה.

רוצים לשאול שאלה?

השאירו לנו הודעה ונחזור אליכם בהקדם