שחייה לילדים

  1. שיטת עולם המים ללימוד שחייה לילדים WEST

יש המון שיטות ללימוד שחייה בארץ ובעולם . יש המלמדים קודם כל חתירה, יש המלמדים בתחילה חזה, יש המלמדים גם גב . ישנם אף שאומרים  שניתן ללמוד שחייה רק מגיל 6 ......

"עולם המים של אורי סלע" ,  בעקבות  שנים של ניסיון בלימוד שחייה ומניסיונם של למעלה מ-  100 מדריכי שחייה ומטפלים מתמחה בהבנת הילד, בהבנת התנועה , הקואורדינצייה  בהתאם לתקופ הטכנולוגית שכולנו חווים ( פחאפון, מחשב, אייפד, אייפוד וכד'   ) פיתח טכניקת שחייה ייחודית שעונה על הצורך של כל ילד וילד.

אנו יודעים לתת מענה מצד אחד לילד החזק, האתלטי, הקואורדינטיבי , הקשוב , זה שקולט תוך דקה הכל ומצד שני  לילד עם המכנה משותף הנמוך ביותר  והכוונה היא ילד עם בעיית קשב וריכוז, היפראקטיביות , חולשת שרירים , בעיות קואורדינצייה , פחדים ועוד....

 

אז איך זה אפשרי ללמד באותה צורה 2 ילדים כל כך שונים ? ומה הם אבני הדרך של השיטה...

 

  1. עבודה מהקל אל הכבד – ואנו נלמד ונכוון את הילד החל מתנועה קואורדינטיבית קלה  לילדים פחות חזקים ועד לתנועה מורכבת.
  2. קודם מאריכים ורק אז מחזקים   - בעולם המים אנו מאריכים את השריר , במיוחד את אזור חגורת הכתפיים ואז השריר נבנה במהירות כפולה , הנשימה נפתחת והתנועות בשלב יותר מאוחר מדויקות יותר.
  3. עבודה עם סנפירים על קו זרימה , או כפי שמאמנים בכירים בארה"ב אומרים:

Stream line  and more stream line   . הכוונה היא שלפני שנלמד כיצד לבצע  תנועות , צריך לראות שהגוף ישר במים , לא עולה ולא יורד , לא זז ימינה ולא שמאלה  . כך נבנה סגנון נכון ושריר ארוך.

  1. נתחיל בשחיית חזה- רק אחרי שילד שוחה 25 מ' עם סנפירים והידיים בתנועת חץ ,  מתחילים ללמד חזה , הסנפירים עובדים על גמישות ואלסטיות של כף הרגל , בונים את הבסיס של החתירה והגב, מאריכים את השרירים ברגליים ובונים יציבה ויתר מאוחר גם מאפשרים לרוץ ולרכב יותר מהר.
  2. הצבת מטרות – אנו מציבים לילד מטרות  מדידות הנכתבות לתקופה של שלושה חודשים קדימה ונבדקות אחת לחודש.  . בעולם המים ,  אנחנו בונים לכל ילד וילד מטרות מדויקות , מה יקרה היום ? מה צריך לחזק ?  ואיך לקדם את הילד בצורה הכי טובה ומהירה.

 

*** שיטת עולם המים מכירה בעובדה כי הילדים כיום  משחקים במחשב, ילדים רבים סובלים מבעיות קשב, 70% מהילדים חלשים בחגורת כתפיים . כשהנתונים הם כל כך קשים , חייבים דרך קלה , מובנת ועם המון משחקים על מנת להגיע לכל ילד וילד בכל רמה.

רוצים לשאול שאלה?

השאירו לנו הודעה ונחזור אליכם בהקדם